KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12544089
nr 1254 4089
Anna Küntzel
(1897-1993), Sverige
Oljemålning, signerad. Küntzel. Signerad, numrerad 1964, Hus. Olja på pannå, 21x30
Anna Küntzel, svensk målare, tecknare och konsthantverkare född 1897, död 1993.
Utrop:
500 kr
måndag 13 maj 2019
kl 20:33:18
Anna Küntzel
Läs mer om Anna Küntzel
Lis Husberg (f. 1920)